Wonen op Romeinse schatten: nieuwe vondsten uit De Pas!
Tempel-Kerkmuseum
Romeinse Tijd
Middeleeuwen
Hoe dichtbij kan archeologie komen als je weet dat onder de wijk waar je woont ooit Romeinse of Middeleeuwse resten zijn gevonden?
In Elst is dat regelmatig aan de orde. Onder de huizen van de wijk Brienenshof, de wijk Westeraam, en nu opnieuw onder de in aanbouw zijnde wijk De Pas zijn bijzondere archeologische vondsten gedaan.
Primeur Romeins graf
Het Tempel-Kerkmuseum heeft de primeur om een aantal van deze vondsten uit een 2000 jaar oud Romeins graf uit De Pas te laten zien aan het publiek. Deze vondsten krijgen een vaste plek in het museum. Er zullen archeologen van BAAC aanwezig zijn om vragen te beantwoorden en er iets over te vertellen.
Daarnaast is het Tempel-Kerkmuseum zelf natuurlijk een belangrijke plek met Romeinse en Middeleeuwse vondsten, zodat rondleidingen langs deze plek niet mogen ontbreken.
Reserveren voor de rondleidingen kan via
https://tempelkerkmuseum.nl/
Praktische informatie
Toegang voor de kerkzaal en het bekijken van de nieuwe vondsten is gratis. Meedoen met de rondleiding kost 6 euro per persoon en 3 euro voor kinderen t/m 12 jaar