Archeologische vondsten in Heusden

De Bibliotheek Drunen

Prehistorie Romeinse Tijd Middeleeuwen Vroegmoderne Tijd Moderne Tijd WO I WO II

Je komt er meer over te weten tijdens de lezing

In onze gemeente zijn vanaf het begin van de vorige eeuw vele archeologische vondsten gedaan. Heemkundige Bart Beaard zal hierop ingaan tijdens zijn lezing in Beleef de Bieb. Allereerst zal hij ingaan op de tijdvakken, die door archeologen gebruikt worden. Vervolgens vertelt hij over de duizenden stenen uit de periode 11.000-13.000 v.Chr., die tussen 1920 en 1940 in de Drunense Duinen gevonden zijn. Hij zal uitleg geven over de Gemeentelijk Archeologische Waardenkaart en het ARCHIS-informatiesysteem. Wat houdt het in en hoe wordt daarmee gewerkt?

Aansluitend vertelt hij over enkele archeologische opgravingen in een gebied langs Het Oude Maasje en ten westen van de Vlijmense- en Voordijk. De lezing wordt afgesloten met de film ‘De Modderkruipers’ over het archeologische project ‘Grachtvondsten’ op Abdij Mariënkroon.

Ben jij benieuwd geworden? Kom dan ook naar Beleef de Bieb op 14 juni in de Bibliotheek Drunen. Aanmelden kan via deze link.
Meer informatie
  • za. 14 juni 2025

11:00

  • Lezing

Praktisch

  • Leuk voor volwassenen
  • Toegang gratis

Locatie

De Bibliotheek Drunen
Anton Pieckplein 71
5152 LZ Drunen
Noord-Brabant

Organisator

Bibliotheek Drunen

Logo Bibliotheek Drunen

Volg ons