Oeroude botten, een leren muil en een bijzondere muntvondst

Stadsmuseum Woerden

Prehistorie Romeinse Tijd Middeleeuwen Vroegmoderne Tijd

In ‘Verhaal van Woerden - de expo’ vertellen bijzondere archeologische vondsten hun eigen verhaal.

In de vaste tentoonstelling 'Verhaal van Woerden- de expo' ontdek je wat Woerden nou precies Woerden maakt. Met voorwerpen, verhalen en filmpjes neemt de expo je mee door de veelzijdige geschiedenis van de stad en regio – meer dan 2000 jaar aan rijke en bijzondere verhalen. Niet alleen over Woerden, maar ook over omliggende dorpen als Harmelen, Zegveld en Kamerik.

Er zijn vele archeologische vondsten. Hele oude, uit de prehistorie, en minder oude zoals een bijzonder bewaard gebleven leren muil uit Zegveld (1600-1800) en de muntschat die bij Harmelen is gevonden. Deze munten hadden waarschijnlijk iets te maken met de belegering van Woerden door de Spanjaarden in 1575/1576.

Archeologische 'toppers' zijn natuurlijk de vele Romeinse voorwerpen die in Woerdense bodem zijn gevonden en in het museum schitteren.

Met het gezin op ontdekking uit? Dat kan met de leuke familiespeurtocht die speciaal voor de expo is gemaakt. Deze is verkrijgbaar bij de museumbalie voor € 1,75.

Meer informatie
  • vr. 13 juni 2025
  • za. 14 juni 2025
  • zo. 15 juni 2025

Elke dag van 11:00 tot 17:00 en op zondag van 13:00 tot 17:00 uur

  • Tentoonstelling

Praktisch

Prijs:

€ 7,50 voor volwassenen, voor kinderen t/m 17 jaar gratis

  • Leuk voor alle leeftijden
  • Gratis toegang met
    Museumkaart

Locatie

Stadsmuseum Woerden
Kerkplein 6
3441 BG Woerden
Utrecht

Organisator

Stadsmuseum Woerden

Logo Stadsmuseum Woerden

Volg ons